Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Nosící šátek pro miminko

Nosící šátek pro miminko

Nosící šátek na nošení dětí se může stát neocenitelným pomocníkem pro všechny maminky i tatínky. Má velmi široké praktické využití, ale také s ním lze objevovat svět spolu s vašim miminkem z úplně jiné perspektivy. Můžete dělat cokoli potřebujete nebo chcete úplně bez omezení.

 K čemu nosící šátek slouží a je bezpečný?

Nosící šátek je velice praktickou pomůckou v každodenním životě s miminkem. Uváže se kolem vašeho těla a poté dítě do šátku vložíte. Šátek je pohodlný jak pro vás, tak pro dítě.

Šátky jsou flexibilní a elastické, díky čemu se skvěle přizpůsobí tělu. Dítě je pohodlně, ale zároveň pevně obepnuto šátkem a vás nikde neškrtí ani netlačí žádné popruhy.

Miminko tak bude pořád ve vaší blízkosti a bude se cítit v bezpečí, vy ale zároveň budete mít volné ruce k praní, uklízení, žehlení či mytí nádobí. Šátek lze využít také venku, kde vám kromě praktického využití otevře úplně nové možnosti trávení volného času s vašim miminkem – například můžete na procházku tam, kam byste se jinak kvůli terénu s kočárkem nedostali.

Pozor si dejte pouze na správnou techniku úvazu šátku. Pokud si tuto techniku osvojíte, vaše dítě bude v nosícím šátku naprosto v bezpečí po fyzické i psychické stránce. Vždyť bude pořád ve vaší blízkosti.

Jak uvázat nosící šátek?

 Pro miminka a kojence bude vhodná technika úvazu, kdy vám ze šátku na zádech vznikne kříž a vepředu se vytvoří kapsa, kde bude vaše dítě sedět. Jak na to?

  • Šátek si rozložíte a najdete na něm středovou značku. Ta patří na váš hrudník.
  • Jednou rukou budete středovou značku šátku umístěnou uprostřed hrudníku přidržovat. Předpokládejme, že jste praváci, tudíž to bude pravá ruka. Tou levou uchopíte levý cíp šátku a přehodíte si ho zezadu přes pravé rameno.
  • Jeden konec šátku vám nyní bude přes rameno viset, urovnejte si ho do přijatelné podoby.
  • Nyní zopakujete to samé, co předtím, na opačné straně – pravou rukou uchopíte druhý cíp šátku a zezadu si ho přehodíte přes levé rameno.
  • Nyní už vám přes ramena visí oba zavazovací konce šátku a na zádech vám vznikl kříž. Díky němu se šátek nebude kroutit a miminko bude v bezpečí.
  • V dalším kroku si rozšíříte přední kapsu tak, aby se vám do ní miminko vešlo. Pořád miminko přidržujte jednou rukou, tou druhou kapsu srovnejte tak, aby jí dítě mělo přes zadeček a zádíčka téměř až na úroveň ramen.
  • Následně tahem za oba cípy šátku, které vám visí přes ramena, kapsu utáhnete. Utáhněte jí dostatečně, jen tak bude dítě v bezpečí. Zároveň ale kapsa nesmí dítě velmi tlačit. Nebojte se, vypadá to složitě, ale je to velmi jednoduché. Po prvním uvazování už se nebudete bát.
  • Když máte šátek utažený, můžete jeho cípy vést pod zadečkem a koleny dítěte. Následně oba cípy už můžete svázat za zády dítěte a váš první úvaz nosícího šátku je hotový.

TIP: Podívejte se na celou nabídku nosítka a šátky.

Jaká velikost a materiál šátku?

Co se týče šátků, jedním z nejlepších a nejpoužívanějších materiálů je bavlna. Je velmi pevná a odolná, ale zároveň měkká a příjemná. Je velmi univerzální, bavlněný šátek klidně vydrží celé nosící období, přičemž nedochází k jeho vytahování či prověšování.

Další výhodou bavlny je praktičnost – skvrny od jídla, ke kterým určitě bude docházet, z ní lze dobře vyprat.

Velikosti šátků se liší podle vaší velikosti a výšky. Výhodnější proto možná budou univerzální velikosti, šátek tak klidně bude moci používat jak maminka, tak tatínek.

Tip na nosící šátek pro miminko

Šátek Womar na nošení dětí Be Close je 100% bavlněný, univerzální šátek o délce 240 cm. Neobsahuje žádné výztuhy, které by vás nebo vaše dítě mohly tlačit. Tento šátek je doporučován také ortopedy – nožičky dítěte v něm zaujmou polohu, která je prospěšná pro správný vývoj kyčlí.

Je příjemný a pohodlný, naprosto bezpečný a lze ho používat od narození dítěte až do dosažení váhy 13 kg. Je také praktický, vyprat ho lze na 40 °C.