Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Náš prodej dětských potřeb vám dále pro vaši skvělou rodinku představuje krásné zavinovačky pro miminka. Vedle klasických dětských zavinovaček ale naleznete i zavinovačky s výztuží. Zavinutí miminek bylo velmi běžnou mezikulturní a historickou technikou používanou  již před 18. stoletím n. l.

Obecně byla tato technika zavinutí dítěte vždy používána k zastavení nadměrného pláče dítěte a současně s přispěním moderní medicíny dále víme, že paralelně s tímto psychologickým účinkem má zavinování malých dětí i pozitivní dopady na jejich standardní termoregulaci. Dětské zavinovačky lze použít jako zavírací deku, deku do kočárku nebo do postýlky, při kojení, jako spací pytel, či ji zakoupíte jako ideální dárek pro miminko jeho mamince. Skvělé využití pro každé roční období.

Obecně se u produktů dětských zavinovaček jedná o pohodlný zábal miminek na spaní a o teplý zábal na cestách venku s mámou a tátou.
Zavinuté děti se již od porodu v noci méně budí a déle spí. Od pediatrů je pro charakteristiku spánku a bdění známo, a bylo pozorováno, že tato zavinovací technika podporuje spánek a snižuje pláč u podrážděných dětí. Nejde opomenout dále tzv. Syndrom náhlého úmrtí kojenců, u něhož bylo prokázáno, že ke snížení tohoto rizika je důležité umístit dítě do polohy na zádech. Technika zavinování miminek tak může pomoci při dodržování polohy vleže na zádech. Aniž by se vám dítě samovolně převrátilo.

Zavinovačka pro miminko - tato technika spočívá v zabalení dítěte po sérii kroků:

  • Nejprve musí být dětská zavinovačka (deka) plně natažena a jeden z jejích rohů přeložen.
  • Dítě je položeno na zavinovačku (deku) na zádech s hlavou nad horním rohem.
  • Vaše zavinovačka se dále kolem dítěte ovine/složí podle druhu a způsobu její výroby a designu.
  • Ujistěte se, že dítě může hýbat boky a že dětská zavinovačka není příliš těsná.

Další kojenecké potřeby, které by se mohli hodit: