Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Edukační hračky

Edukační hračky pro rozvoj smyslů

Edukační hračky pomohou Vašim dětem objevovat svět a společně rozvíjet jejich smysly. Jestliže jim nabídnete některou z didaktických hraček, uděláte další kus pro jejich rozvoj. Nezapomínejte na to, že období předškolního věku je nejen období plné her a fantazie, ale také období, kdy bychom se měli dítěti řádně věnovat a rozvíjet všechny jeho smysly.

K čemu edukační hračky slouží?

Hračky pro rozvoj dítěte napomáhají rozvíjet pohybové, hmatové a smyslové schopnosti dítěte. Pořízením interaktivní hračky posílíte také rozumový vývoj dítěte.

Od jakého věku jsou edukační hračky vhodné?

Rozvojové hračky můžeme rozdělit do různých odvětví dle věku dítěte. První hračku můžete pořídit od 6. měsíce. Mezi první interaktivní hračky, které chcete dítěti pořídit, patří například: Mluvící plyšové hračky nebo hrací skříňky – rozvíjí motorické a sluchové schopnosti

TIP: Malé děti milují hudební a zvukové hračky. Využijte je i na uspávání.

Do další kategorie můžeme rozdělit hračky, které jsou pro dítě vhodné od 1 roku. Nejznámější jsou dřevěné destičky, do kterých se vkládají destičky se zvířátky nebo dalšími obrázky. Dále můžete zvolit plastové nebo dřevěné kostky, které mohou děti vrstvit na sebe. Vkládačky a skládačky – rozvíjí motorické a rozumové schopnosti, rozvíjí logiku a rovnováhu dítěte.

Mezi další patří skupina dětí od 6 let, které ocení převážně hračky v podobě puzzle, dětských her a hlavolamů. Děti v tomto věku dokážou rozvíjet jemnou motoriku, kreativitu, fantazii a hlavně trpělivost, která se jim bude následně hodit ve školních letech.

Chrastící kostky, magnetické stavebnice, kostky, pexeso, domino, puzzlerozvíjí jemnou motoriku, kreativitu, logické myšlení a trpělivost

Co všechno edukační hračky děti učí?

Kromě toho, že se díky edukačním hračkám podílíte na rozvoji vašeho dítěte, stáváte se svědkem toho, že vaše dítě získává všechny potřebné edukační dílky, které jsou během vývoje velmi důležité. Zpočátku edukační hračky rozvíjí základní vývojové schopnosti – rozum, sluch, hmat, pohyb. Dále motoriku, rovnováhu a logiku. A v posledním případě jim rozvíjí fantazii, jemnou motoriku, kreativitu a trpělivost. Vaše dítě získá vše, co k prvním létům života neodmyslitelně patří.

Mezi jakými materiály mohu vybírat?

Nejvíce rozšířené materiály, ze kterých můžete edukační hračky vybírat, jsou plyšové, plastové a dřevěné. Záleží pouze na vás, pro jakou variantu se rozhodnete.