Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Co pomáhá na pálení žáhy v těhotenství?

Těhotenství pálení žáhy, co pomáhá?

Pojmem pyróza se označuje nepříjemný pocit pálení žáhy. V těhotenství jde u žen o jeden z nejčastějších problémů vůbec. Jaké jsou možnosti, jak se s tímto vypořádat a pálení žáhy zamezit? Můžete využít pár dobrých tipů, případně některé volně prodejné léky.

Co pomáhá na pálení žáhy v těhotenství? Pár tipů:

Vyzkoušejte sílu bylin, jejichž účinky znaly už naše babičky. Proti pyróze jsou účinné zázvorové a heřmánkové čaje.

Účinky zázvoru jsou známy hlavně ve spojení s nachlazením a svalovou bolestí. Stejně dobře ale dokáže zázvor pomáhat také s trávením – pomáhá se zvyšováním tvorby trávicích šťáv a dokáže neutralizovat kyseliny. Heřmánek se uplatňuje při zažívacích potížích. Vyzkoušet můžete také fenyklový čaj.

Mléku se raději vyhněte

I přesto, že se většinou uvádí opak, mléko není vhodným prostředkem k tlumení pocitu pálení žáhy. Úleva bude pouze chvilková, následně se produkce kyseliny v žaludku ale ještě více zvýší a tím zhorší i vaše problémy s pyrózou.

Změňte způsob stravování

Pálení žáhy je sice v prvním a posledním trimestru těhotenství úplně běžné, špatnými stravovacími návyky si ho ale můžete ještě několikanásobně zhoršovat. Jak se tedy správně stravovat?

  • Jíst více malých porcí v průběhu dne namísto třech velkých.
  • Jíst pomalu a jídlu věnovat náležitou časovou dobu.
  • Vyhnout se jídlu před spaním.
  • Nejíst jídla, u kterých jste se přesvědčily, že vám pálení žáhy způsobují.
  • Při odpočinku po jídle ležet na levém boku a podložit si hlavu a záda. V této poloze zůstanou žaludeční šťávy tam, kde mají být.

Volně prodejné léky

Pokud nic nepomáhá, můžete vyzkoušet některé léky. Dejte si ale pozor na to, zda je můžete v těhotenství užívat. Vždy se o použití konkrétního přípravku poraďte se svým lékařem.

Mezi nejběžněji používaná antacida, která užívají těhotné ženy, patří žvýkací tablety Rennie, případně Rennie Spearmint, nebo Talcid. U někoho se mohou osvědčit také tobolky Omeprazol.

TIP: Podívejte se na nabídku těhotenských a kojících polštářů.