Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Co pomáhá na pálení žáhy v těhotenství?

Těhotenství pálení žáhy, co pomáhá?

Pojmem pyróza se označuje nepříjemný pocit pálení žáhy. V těhotenství jde u žen o jeden z nejčastějších problémů vůbec. Jaké jsou možnosti, jak se s tímto vypořádat a pálení žáhy zamezit? Můžete využít pár dobrých tipů, případně některé volně prodejné léky.

Co pomáhá na pálení žáhy v těhotenství? Pár tipů:

Vyzkoušejte sílu bylin, jejichž účinky znaly už naše babičky. Proti pyróze jsou účinné zázvorové a heřmánkové čaje.

Účinky zázvoru jsou známy hlavně ve spojení s nachlazením a svalovou bolestí. Stejně dobře ale dokáže zázvor pomáhat také s trávením – pomáhá se zvyšováním tvorby trávicích šťáv a dokáže neutralizovat kyseliny. Heřmánek se uplatňuje při zažívacích potížích. Vyzkoušet můžete také fenyklový čaj.

Mléku se raději vyhněte

I přesto, že se většinou uvádí opak, mléko není vhodným prostředkem k tlumení pocitu pálení žáhy. Úleva bude pouze chvilková, následně se produkce kyseliny v žaludku ale ještě více zvýší a tím zhorší i vaše problémy s pyrózou.

Změňte způsob stravování

Pálení žáhy je sice v prvním a posledním trimestru těhotenství úplně běžné, špatnými stravovacími návyky si ho ale můžete ještě několikanásobně zhoršovat. Jak se tedy správně stravovat?

  • Jíst více malých porcí v průběhu dne namísto třech velkých.
  • Jíst pomalu a jídlu věnovat náležitou časovou dobu.
  • Vyhnout se jídlu před spaním.
  • Nejíst jídla, u kterých jste se přesvědčily, že vám pálení žáhy způsobují.
  • Při odpočinku po jídle ležet na levém boku a podložit si hlavu a záda. V této poloze zůstanou žaludeční šťávy tam, kde mají být.

Volně prodejné léky

Pokud nic nepomáhá, můžete vyzkoušet některé léky. Dejte si ale pozor na to, zda je můžete v těhotenství užívat. Vždy se o použití konkrétního přípravku poraďte se svým lékařem.

Mezi nejběžněji používaná antacida, která užívají těhotné ženy, patří žvýkací tablety Rennie, případně Rennie Spearmint, nebo Talcid. U někoho se mohou osvědčit také tobolky Omeprazol.

TIP: Podívejte se na nabídku těhotenských a kojících polštářů.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení