Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Kdy je nejlepší věk na otěhotnění?

Zní to jako jedna ze Shakespearových otázek. Asi na ni nikdy nedostaneme přesnou odpověď. Můžeme se však ale nad ní zamyslet, zvážit veškeré pro a proti a poté se rozhodnout, jak to bude nejlepší právě v našem případě. Pokud teprve jste na začátku života a plánujete jej, respektive si představujete, jak by to mohlo jednou být, můžete mít zkreslené představy.

Stát se rodiči přináší mnoho odpovědnosti. Najednou máte na starosti i někoho jiného než jen sebe. Kdy je tedy nejlepší v životě do toho jít a počít dítě? U každého to bude jinak, ale je pravdou, že pokud se budete řídit určitými pravidly a doporučeními, bude to mnohem snadnější.

Obsah:

 1. Co vše by měl člověk zvládnout, než má dítě
 2. I když jsme mladí, můžeme být staří
 3. Co si tedy počít s tímto životním problémem
 4. Kdy je tedy nejlepší věk na otěhotnění

Co vše by měl člověk zvládnout, než má dítě

Někdy to vypadá jako životní seznam, co zvládnout před smrtí, ale jde o důležité body v životě. Přece jenom je třeba myslet na to, že dítě je v prvních letech na vás zcela závislé. Vše mu musíme zajistit, nejlépe ze svého. Není radno spoléhat na sociální dávky či pomoc rodiny. Protože i když máte teď vztahy výborné, nikde není řečeno, že to za chvíli nebude jinak. Stačí jedno malé dědictví, křivda nebo odporný čin a zlo je na světě.

 • O dítě by se tak měl starat dospělý. A to nejen dle data narození, ale vyspělý duševně. I když nic proti mladým rodinám, kteří s dítětem v ruce dodělávají po nocích střední školu. Všechna čest. Ale obírají o vzácný čas obě strany. Je tedy pro všechny lepší, když hlavní studium už budete mít za sebou.
 • Také byste měli být za sebe odpovědní, mít zajištěnou střechu nad hlavou a stabilní příjem. Prostě tak, abyste měli každý měsíc na pleny a sunar. Dítě se také musí šatit, obouvat a časem přibydou kroužky a placení školky. Zkrátka peněz za děti vydáme víc než dost. Máte na to živit i dalšího člena rodiny a nejen psa?
 • Pokud se rozhodnete, že se stanete rodičem, měli byste si to dobře uspořádat v hlavě. Být emočně vyzrálý, stát pevně nohama na zemi. Nesnít o vzdušných zámcích ani o tom, že vyhrajete ve sportce a vše bude jako v pohádce. Můžete snít o lepší budoucnosti, ale v reálných barvách.
 • Naprosto pomineme fakt, že by se stal někdo dobrovolně rodičem, když by měl dluhy. Veškeré exekuce, pokuty a dluhy z hloupého období si zkuste vyřešit ještě předtím. Nikdo není neomylný, jsme jen lidi. Ale nemělo by se to dotýkat dětí.
 • Dále je určitě třeba objektivně zhodnotit to, zda vaše obydlí je vhodné pro výchovu novorozence, batolete a starších dětí. Pokud žijete v bytě s dalšími čtyřmi podnájemníky, asi je na čase je vyselektovat anebo zabalit kufry sobě a jít o dům dál.
 • A jako poslední typ doporučujeme, abyste se dostali do zenového klidu. Vše jde řešit s klidnou hlavou a nejdůležitější je láska, mír a pravda. Je to takové trochu klišé, ale je v tom hluboká pravda.

I když jsme mladí, můžeme být staří

A to z medicínského hlediska. Tak jak to v přírodě bývá, i když je to nespravedlivé, u mužů je to mnohem prostší. Ti jsou jako otci nevhodní jen ve velmi vysokém věku. Jejich spermie jsou mnohem pomalejší a už nenesou tak skvělý genetický kód. Navíc hrozí, že své děti neuvidí vyrůst v dospělé lidi. Jako příklad stačí uvést známé osoby jako je Karel Gott, Karel Svoboda. Mistři, ale to není vše.

Kdy je tedy nejlepší věk na otěhotnění? Dle lékařů by se ženy měli více zamýšlet nad tím, na kdy těhotenství odloží. Kdy je tedy nejlepší počít? V jakém věku? Je to dvacet, třicet nebo klidně i čtyřicet let? Ani omylem. Ve středním věku je prostě pozdě.

Nejlepší věk na otěhotnění je hned po dvaceti pokud se na to díváme s biologického hlediska. To je ženská plodnost na vrcholu. Naopak po 35. roku už rapidně klesá. Takže nečekejte příliš dlouho.

Co si tedy počít s tímto životním problémem

Zkuste si v těchto věcech odpověď nejen hlavou a logikou, ale i srdcem. Máte milujícího partnera, dobré zdraví, hezké bydlení a dobrou práci, která vás uživí? Pak není na co čekat. Práce neuteče, povýšení se dočkáte i později pokud jste dobří, ale životní energie se už nevrátí.

Kdy je nejlepší věk na otěhotnění?

Můžeme to shrnout do pár bodů:

 • Důležité je mít kvalitního partnera/partnerku na kterého se můžete spolehnout v každé situaci. Přece jenom není zrovna v průběhu těhotenství dobré zjistit, že se s partnerem nesnesete.
 • Důležité je mít kde bydlet. To zrovna neznamé pořídit si s dítětem hned i hypotéku.
 • Mít dobře nastavený rozpočet, přece jenom přibude Vám do rodiny další člen.
 • Poslední bod je asi ten nejpodstatnější. Na dítě se nejde připravit ať už si načtete kolik článků jenom bude možné.  Na závěr mít dítě je obrovská radost i zodpovědnost.

Pár potřebných věcí, které se budou hodit po narození dítěte:

Vše potřebné naleznete na eshopu ready4kids.cz. Podívejte se na kategorie:

Mohlo by vás zajímat: