Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Po Šumavě s kočárkem

Chystáte se první na dovolenou s miminkem? Milujete-li hory, vydejte se na Šumavu, zdejší terén je vhodný i pro běžné kočárky. Vyzkoušeli jsme několik tras, kde bez problému projedete i s běžným městským kočárkem.

Obsah:

Z Horské Kvildy na Filipovu huť

První výlet vede z Horské Kvildy na Filipovu huť, trasa měří necelých pět kilometrů a je zde pouze mírné stoupání. Auto lze zaparkovat u obecního úřadu na Horské Kvildě, je zde umístěn parkovací automat a v budově úřadu je umístěno informační středisko. Nedaleko informačního střediska se nachází Hospoda U Krámu, za ní odpočte dolů z hlavní silnice směrem k potoku. Celá cesta až na Filipovu huť je vyasfaltovaná a je zde mírné klesání respektive stoupání. Vede zde zelená turistická značka.

Cestou potkáte také farmu s kravami několik malebných potoků a nabídne se Vám také pěkný výhled na vrchol Antýgl. Z Filipovy hutě je nutné vrátit se po stejné trase.

Z Modravy na Tříjezerní slať

Modrava patří k nejnavštěvovanějším turistickým lokalitám. Odtud vede hned několik zajímavých tras. Naše cesta povede podél Roklanského potoka, budete se držet červené značky přes Rybárnu až k Javoří pile. Zde odbočíte vpravo nahoru do kopce, až dojdete po žluté značce k Tříjezerní slati. Slať je zpřístupněná povalovými chodníky, které jsou ale úzké a v případě vyšší návštěvnosti může být problém s kočárkem projet.

Zpět se můžete vrátit po silnici dolů směr Rybárna. Cesta k Rybárně vede z prudšího kopce. Z rybárny se již dostanete po známé trase zpět na Modravu. Celá trasa měří 11,5 km vede po asfaltu, avšak mezi Javoří pilou a Tříjezerní slatí je již povrch místy značně narušen.

Na Šumavě je několik dalších zpřístupněných slatí. S kočárkem se jistě dostanete jak Chalupské slati nedaleko Svinné Lady, tak k Jezerní Slati. Jezerní slať se nachází mezi Kvildou a Horskou Kvildou, patří k nejchladnějším místům v České republice. Kousek od slati se nachází parkoviště, případně lze sem dojít po pěkném chodníku z Kvildy. Cesta přímo ke slati vede po lesní cestě.

Z Kvildy na prameny Vltavy a zpět

Není snad známějšího místa, než jsou prameny Vltavy. Z Kvildy se sem dostanete po modré značce. Asfaltová cesta většinu trasy mírně stoupá a je dlouhá asi 6,5 km. U pramenů se nachází několik laviček, kde si můžete odpočinout. Po cestě se nachází také několik naučných tabulí.

Na horách mějte vždy na paměti proměnlivost počasí a vybavte se pláštěnkou na kočárek, teplého oblečení a svačiny.

Dřevěné hračky na Ready4Kids:

Mohlo by vás zajímat: