Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

S dětmi na výlet: ZOO Plasy Plzeň sever

Hledáte tip na výlet a míříte na sever Plzeňska? Pak by vás mohla zaujmout ZOO Plasy.

Jde o soukromou zoologickou zahradu, kromě prohlídky osmi desítek druhů zvířat si můžete zahrát minigolf zasazený do tematických a velmi efektně zpracovaných scén. Rázem se ocitnete ve starověkém Řecku, pirátské lodi nebo zahradě hraběte Drákuly.

Obsah:

Vstupné

Je různé v závislosti na sezóně. Za poplatek můžete vzít do zahrady i vašeho pejska. Dále zahrada nabízí rodinné vstupné, počítejte s cenou okolo pěti set korun. V pokladně se zároveň nachází obchod se suvenýry a několik terárií, vidět zde můžete třeba korálovku.

Občerstvení

U vstupu si můžete zakoupit nanuky či kornouty se zmrzlinou, výběr je poměrně pestrý. Pokud se se zmrzlinou nespokojíte, můžete využít nabídky občerstvení poblíž výběhu malp hnědých. Počítejte se smaženými rychlovkami-hranolkami, kuřecími nugetkami, bramboráčky a párkem v rohlíku. Také zde pořídíte kávu, pro děti pak čaje nebo ovocné džusy.

Toalety

Naleznete poblíž občerstvení. Toalety jsou čisté, na velmi dobré úrovni a bez poplatku za použití.

Co uvidíte

Přidanou hodnotou této zoologické zahrady je zasazení výběhů do tematických prostředí. Zároveň se dbá na odpovídající vybavení a komfort zvířat. Těšit se můžete na pestrobarevné papoušky, zvědavé primáty, veselé surikaty, specialitou jsou potom jihoafričtí lvi. Seznámit se můžete také s pouštními druhy rostlin, o kousek dál obdivovat elegantní levharty. Pokud máte odvahu, můžete projít okolo mysticky vypadajících sov v zahradě hraběte Drákuly. Pro uklidnění duše pak projděte japonskou zahradou.

Své znalosti můžete otestovat v kvízu rozmístěném po celém zahradě. A jak již bylo zmíněno, celým pobytem vás může provázet minigolf.

Kočárek raději ne

Pokud přemýšlíte, zda navštívit zahradu s dětmi v kočárku, je dobré vědět, že uličky mezi jednotlivými výběhy jsou velmi úzké a ve chvíli, kdy se v zahradě nachází mnoho lidí, může být manévrování s kočárkem velmi nepříjemné.

Parkování

Zaparkovat můžete téměř naproti vstupu, pokud budete mít štěstí, ulovíte i místo ve stínu.

Dřevěné hračky na Ready4Kids:

Mohlo by vás zajímat: