Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Tři tipy na výlet s kočárkem v Praze a blízkém okolí

Dny na mateřské dovolené utečou jako voda, ale občas je potřeba vyrazit někam, dál od domova. Přinášíme Vám tři tipy v Praze a okolí na výlet s kočárkem.

Obsah:

Výlet první, vzhůru na Vyšehrad

Starobylé sídlo i místo odpočinku mnoha velikánů. Vyšehrad oplývá krásným parkem a nádhernými výhledy na řeku a město. Nejjednodušší cesta sem vede metrem, vystoupíte na stanici metra C Vyšehrad.

Cestování bezbariérově
Pozor díky schodům je zde poněkud komplikovanější cesta s kočárkem. Ve směru z centra tj. směr na stanici Háje je bez problémů. Z metra vyjdete přímo ven. Avšak ve směru do centra tj. směr Letňany musíte dojet až na I. P. Pavlova, zde se otočit a vrátit se jednu stanici zpět na Vyšehrad. Cestou zpátky je ve směru na Kobylisy potřeba podstoupit totéž, ale na Pražského povstání.

Od metra je to k branám Vyšehradu asi 300 m po chodníku podél kongresového centra. Nabízí se odtud výhledy na Nuselský most, kostel Panny Marie a sv. Karla Velikého, Pražský hrad a mnoho dalšího.

Do areálu Vyšehradského komplexu vstoupíte Táborskou bránou. V areálu se nachází několik dětských hřišť, bufetů a restaurací. Za návštěvu stojí charitativní obchůdek Borůvka, který nabízí výrobky od handicapovaných lidí. Obchůdek se nachází v budově Jedličkova ústavu (vchod je z ulice V Pevnosti).

Za zhlédnutí jistě stojí nejstarší dochovaná budova na Vyšehradě rotunda sv. Martina. Nejstarší rotunda v Praze pochází z 11. století. Od rotundy se můžete dát vlevo nahoru na hradby. Z hradeb budete mít krásný výhled na Vltavu a její okolí. Podél hradeb dojdete až na vyhlídku u starého purkrabství, odkud můžete obdivovat výhled na pražské mosty, Pražský hrad a Malou stranu.

Přejdete přes park až k Bazilice sv. Petra a Pavla, v jehož bezprostřední blízkosti se nachází místo odpočinku českých velikánů Vyšehradský hřbitov a asi nejznámější hrobka Slavín.

Odtud můžete pokračovat dál, podél hradeb a udělat si okruh zpět k metru, anebo podejít Cihelnou bránou do ulice Vratislavova a dále dolů na Rašínovo nábřeží kde jezdí tramvaje.

Výlet druhý květinový ráj

Botanická zahrada Hl. m. Prahy se za poslední roky proměnila k nepoznání. Pokud jste ji už dlouho nenavštívili, budete se divit. Botanická zahrada se nachází nedaleko ZOO. Zvolíte-li hromadnou dopravu, jsou zde dvě možnosti. První klasicky autobusem k ZOO, případně novým vchodem do Botanické zahrady u stanice Kovárna. Autobus číslo 112 jezdí pravidelně a často ze stanice metra C Nádraží Holešovice. Zvolíte-li tuto trasu, počítejte, že většinu dne budete tlačit kočárek do kopce.

Druhou možností je autobus 102 nebo 144 na zastávku Na Pazderce (oba vyjíždějí od stanice metra C Kobylisy). Nedaleko zastávky se nachází severní vchod do Botanické zahrady. Od severního vchodu bude většina trasy v Botanické zahradě z kopce.

Nedaleko severního vchodu do Botanické zahrady naleznete také toalety, včetně toalet pro matky s dětmi vybavených přebalovacím pultem. V severní části je umístěno i dřevěné dětské hřiště. Příjemná je i pivoňková louka s možností uspořádání pikniku. (Pozor nutno mít vlastní deku).

Střední část Botanické zahrady nabízí pěkný výhled na Prahu, zejména Holešovice, Letnou a Pražský hrad. Terén je zde svažitější a doporučujeme opatrnost, zejména po dešti. Pod svahem se nachází expozice Včelího domu s několika včelíny. Na velké louce se nachází několik odpočinkových míst s relaxačními sítěmi. Často jsou v tomto prostoru, také výstavy fotografií.

Konečně se dostáváme do původní části, s květinovými záhony, japonskou zahradou a vinicemi. V japonské zahradě nelze projet kočárkem nahlédnout můžete pouze, pokud objedete část zahrady a vstoupíte sem ze směru od vinic. Lze tak udělat menší okruh. V blízkosti se nachází venkovní bufet a restaurace. Za návštěvu stojí i vinotéka sv. Kláry.

V Botanické zahradě naleznete mnoho zajímavých expozic a menších skleníků. Největším skleníkem je Fata Morgana, který se nachází mimo samotný areál. Skleník nabízí hned tři části s různým podnebím. Přístupy ke skleníku jsou bezbariérové, ale cesty jsou užší, a proto doporučujeme návštěvu s kočárkem vynechat, případně zvolit méně vytížený čas pro návštěvu.

Dřevěné hračky na Ready4Kids:

Výlet třetí vlakem a lodí

Naprostou většinu dětí fascinují vlaky a lodě. Tento výlet jim splní obojí. Start volíme na stanici Nádraží Holešovice, ale vlaky vyjíždí už z Masarykova nádraží. Vlakem dojeďte až na stanici Řež. Ze stanice lze přejít kočárkem na druhý břeh Vltavy a odtud se dejte zpět do Prahy.

Projdete obcí Řež a pak se již budete držet cyklostezky podél vody. Asi po třech kilometrech (cca 1 – 1,5 hodiny) se dostanete do obce Klecánky, kde máte první možnost přejet přívozem na druhou stranu do Roztok. Odtud vlakem zpět.

Druhou možností je pokračovat až do obce Zámky, kde lze opět přejet přívozem do Sedlce a odtud vlakem zpět. Trasa je dlouhá asi 7,5 km a dá se zvládnout za 2-2,5 hodiny. Zdatnější mohou využít až dalšího přívozu v Podhoří asi o 2 km dále, anebo dojít až k Zoologické zahradě.

 Mohlo by vás zajímat: