Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Speed dating - rychlé rande

V době sociálních sítí a intenzivní digitalizace téměř ve všech oblastech života se i seznamování stalo převážně záležitostí online prostoru. Nelze popírat, že seznamování přes internet má své nesporné výhody, především v dostupnosti a velkém počtu potenciálních protějšků. Pokud ovšem i vy patříte mezi ty, kteří preferují spíše „staromódní“ způsoby a zároveň chtějí využít některé z těchto výhod, může být speed dating tím pravým právě pro vás.

Obsah:

Co je to speed dating

V doslovném překladu rychlé rande. Princip speed datingu spočívá v seznámení s větším počtem protějšků, přičemž čas vymezený pro rozhovor s každým z nich je přesně určen. Zpravidla se jedná o 5-10 minut – proto rychlé rande. Na akci se tedy sejde stejný počet mužů a žen a postupně se skupina mužů přesouvá od jedné ženy k další, až se postupně prostřídají všechny možné dvojice. Na základě těchto krátkých rozhovorů každý účastník akce vyplní krátký formulář, ve kterém označí ty protějšky, s nimiž by rád/ráda seznámil/seznámila. Pokud dojde k oboustranné shodě, pořadatel zajistí výměnu kontaktů. V opačném případě k výměně nedojde.

Výhody speed datingu

  • Větší počet potenciálních partnerů, tedy i větší šance na seznámení.
  • Potkáte pouze osoby, které se seznámit chtějí a myslí to vážně.
  • Seznamujete se s reálnou osobou, tváří v tvář. Eliminují se tím rizika spojená s anonymním seznamování na internetu. Navíc hned poznáte, nakolik je vám druhý sympatický.
  • Jednoduchost – celá akce je zajištěna organizátorem.
  • Vyhnete se nekomfortním situacím a rozpakům spojeným se seznamováním např. na ulici či v barech. Speed dating má svá pravidla, každý se vámi bude bavit a nikdo vás neodmítne.
  • Nedojde-li ke shodě, nedojde ani k výměně kontaktů. Nemusíte čelit situaci, kdy někoho musíte odmítnout. Stejné je to i v opačném případě – nemusíte čelit odmítnutí. Nikdo kromě vás neví, koho jste označil.

Nevýhody speed datingu

  • Speed dating je placená akce. Cena je zpravidla pohyblivá. Závisí na obsazenosti a pohlaví – snahou je vždy dostat na akci stejný počet mužů i žen. Na druhou stranu právě to, že se jedná o službu placenou zajišťuje, že se zde sejdou pouze osoby, které o seznámení opravdu stojí.
  • Oproti seznamování online přeci jen dražší, méně dostupné a s menším počtem protějšků.
  • Povědomí o speed datingu zatím není příliš velké, proto na seznamovací večer můžete čekat třeba i měsíc.
  • Konkurence. Pokud už si na speed datingu vyhlédnete někoho, s kým byste se chtěli seznámit, je třeba si uvědomit, že daný člověk se seznámil i s jinými potenciálními partnery.

Možná si ještě nejste jisti, jestli je speed dating to pravé pro vás. Minimálně zkušenost je to ovšem zajímavá. Ohlasy zúčastněných bývají v drtivé většině pozitivní, a to i v případě, že to třeba „neklapne“.

Kde se koná speed dating?

Speed dating se pořádá ve směs ve všech větších městech Praha, Ostrava, Olomouc, Hradec králové stačí si vybrat. Není nic jednodušího než do vyhledávače zadat speed dating a město, které požadujete.

Kojenecké oblečení na Ready4Kids:

Mohlo by vás zajímat: