Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

5 dobrých důvodů, proč chodit s dětmi do knihovny

Do knihovny můžete své dítě přihlásit klidně hned poté, co se vrátíte domů z porodnice. Nebo ho tam vezměte hned, jak se začne zajímat o knížky. Uvidíte, že nebudete litovat. V následujícím článku vám prozradíme, v čem spočívají hlavní výhody knihoven pro malé čtenáře.

Obsah:

Ušetříte obrovské množství peněz

Knížky jsou dnes drahé a určitě se vám nejednou stalo, že jste dítěti koupili krásnou knížku a ona ho vůbec nezaujala. Pokud si půjčíte knížku z knihovny a vaše dítě si ji odmítne prohlédnout, smutnit nemusíte. Prostě knížku nepřečtenou vrátíte a za rok nebo za dva ji můžete zkusit vypůjčit znovu. A ještě jeden dobrá zpráva, děti mají členství v knihovně zdarma.

Nejen knížky, ale časopisy nebo deskové hry

Nabídka každé knihovny je jiná. Dnes už ale nejsou výjimkou knihovny, které kromě knih a časopisů půjčují i audio knihy, CD s pohádkami nebo třeba deskové hry. Zeptejte se ve vaší knihovně, co vše v regálech najdete, možná budete překvapeni.

Nejrůznější akce pro děti

Knihovny pořádají akce nejen pro kolektivy z mateřských a základních škol, ale i pro veřejnost. Možná právě ta vaše chystá zábavné čtení pohádek pro nejmenší, venkovní stopovačku pro starší děti nebo dokonce program s přespáním.

Hra Lovci perel

Knihovny po celé republice jsou zapojeny do hry s názvem Lovci perel. Vybrané knihy jsou označeny symbolem a ten kdo si je půjčí a správně odpoví na otázky týkající se díla, obdrží od své knihovnice odměnu. Formu odměny si volí každá knihovna sama.

Vztah ke knihám

Pokud děti vezmete do knihovny, otevřete před nimi úplně nový svět. Nejenže se díky vám seznámí se spoustou nových věcí, ale naučí se také ke knihám chovat, neničit je a včas je vracet.

Hračky pro děti na Ready4Kids:

Mohlo by vás zajímat