Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Dolomity, skvělé hory pro děti i dospělé

Chtěli byste vyrazit s dětmi na hory a nejste si jistí kam? Máme pro Vás tip na několik zajímavých výletů po Dolomitech, vhodných i pro ty nejmenší turisty.

Obsah:

Kde se ubytovat?

Základem je samozřejmě vhodné ubytování, kterého v oblasti Dolomit najdete nepřeberně. Většina ubytování je připravena na rodiny s dětmi. Výbornou volbou jsou ubytování na farmách, rozesetých po úbočích údolí. Většina těchto farem nabízí ubytování v apartmánech s veškerým zázemím, často je k dispozici i venkovní posezení a dětské hřiště. Vyberete-li farmu trošku stranou, nemusíte se bát ani dopravy, která je zejména v centrálních údolích poměrně velká. Děti se navíc mohou seznámit s místními zvířecími obyvateli a vy si můžete zakoupit místní produkty. Nejčastěji farmy nabízí mléko, med nebo sýry.

Tři tipy na výlet s dětmi

Dolomity jsou proslulé svými sjezdovkami. Mimo zimní sezónu můžete všudy přítomné lanovky využít k přiblížení na vaší túře. U většiny horských chat a lanovek navíc naleznete krásná dětská hřiště, kde se děti zaručeně zabaví.

Alpské louky

Alpe di Siusi jsou horské louky s překrásnými výhledy. Dostat se sem lze i autem (v letních měsících), ale většinou je vjezd povolen jen ubytovaným v některém z hotelů či chat. Pohodlnější je vyjet lanovkou z města Ortisei a odtud již vyrazit na výlet. Převýšení jsou zde mírná, a proto je zvládnou i mladší děti. Trasu lze zvládnout i s kočárkem. U spodní stanice lanovky půjčují kromě kol i sportovní kočárky. Okruh si zde můžete naplánovat dle vašich fyzických a časových možností.

Passo Falzarego

V Dolomitech se nachází mnoho sedel, do kterých můžete vyjet autem, jedno z těch nejvytíženějších je Passo Falzarego. Kde se Vám nabízí hned několik výletů. První možností je kratší výlet k nedalekému jezeru Lago di Limides. Cesta vede do mírného kopce a měří asi 1,5 km. Kočárek zde neprojede, pro menší děti využijte spíše krosničku nebo nosítko.

Druhou možností výlet lanovkou na Lagazuoi, kde se nedaleko horní stanice lanovky nachází zákopy z první světové války. Přímo v budově horní stanice lanovky se nachází také expozice věnovaná první světové válce. Nedaleko se nachází příjemná chata nabízející občerstvení i ubytování. Kolem chaty vede také cesta na vrchol hory. Za pár minut můžete stanout na vrcholu hory. Cesta je vhodná pro děti i vozíčkáře.

Nejlepší hřiště pod horou?

Jedním z méně vytížených sedel je Passo Erbe. Na vrcholu sedla se nachází placené parkoviště, horský hotel a nedaleko příjemná hospůdka. Pokud se vydáte z parkoviště směrem na Sass de Putia, narazíte asi po dvaceti až třiceti minutách na několik chat i s malým hospodářstvím a hospůdkou. Hospůdka nabízí mimo jiné velké hřiště pro děti. Kromě klasického domečku jsou zde krásní houpací koníci, houpačky a mašinka. Po okolních loukách se pasou krávy a pobíhají králíci. Opět zde leze naplánovat mnoho výletů, dle vašich fyzických možností. Část z nich zvládnete i s kočárkem.

Co nesmíte zapomenout?

Místní turistické mapy jsou dělané poněkud jinak, než jak jsme zvyklí z Klubu českých turistů. Mapy nejsou tolik podrobné, ale naopak jsou lépe označené co do obtížnosti jednotlivých tras. Ukazatele nejčastěji ukazují vzdálenost v čase, který je potřeba urazit. Nezapomeňte si na cestu vždy zabalit dostatek vody, případně nějakou svačinu a hlavně teplé oblečení. V údolí často bývá jiné počasí než ve vyšších polohách. V případě, že se vydáváte do vyšších poloh, nechejte o sobě vždy informaci (kam se vydáváte a kdy se vrátíte) buď ubytování, případně za předním sklem auta.

Hračky pro děti na Ready4Kids:

Mohlo by váš zajímat: