Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

3 tipy na dětské knížky

Přemýšlíte, co byste dětem četli na dobrou noc? Najít skutečně dobrou knihu pro děti je nelehký úkol. Naštěstí pro vás máme 3 skvělé tipy na jedinečné knížky, které kromě příběhů nabízí také přidanou hodnotu. Aby toho nebylo málo, do čtení všech těchto tří knih se mohou zapojit také děti.

V první knížce mohou děti číst celý text (hodí se pro začínající čtenáře), v další knížce na ně čeká čtení podle obrázků (ideální pro předškoláky) a v poslední krátké zábavné úkoly (potěší děti všeho věku). Stejně tak ale můžete knížky předčítat vy, aby se děti před spaním zklidnily a úkoly si nechat na den.

A nyní se už pojďte podívat, které knížky jsme pro vás připravili.

Obsah

Pan Sova – Jedinečně první čtení

V této knížce navštívíte pana Sovu v jeho domě a zažijete s ním spoustu neobyčejných příhod. Rozhodně se u toho nasmějete, jak děti tak dospělí si z pana Sovy odnesou nezapomenutelný zážitek. Kromě krátkých příběhů vás jistě zaujmou také milé a nádherně provedené ilustrace, zachycující trable a život pana Sovy.  Knížka patří do edice První čtení, takže začínající čtenáři mohou číst na dobrou noc vám. Ale ne že usnete po první větě! Chcete vědět více? Celá recenze knížky Pan Sova už tu na vás čeká.

Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků

Máte doma předškoláka? Zapojte ho do čtení. Knížka Poslouchám pohádku a čtu podle obrázků zapojí vás i dítě. Nejprve budete číst vy krátký příběh o milé rodince. Seznámíte dítě s obrázky, které zastupují slova, a pak už bude číst sám malý čtenář. Obrázky jsou srovnané vedle sebe vždy po třech tak, aby vytvořily jednoduchou větičku. Jedná se o větičku z přečteného příběhu, takže to není nic složitého.

I když toto čtení vyžaduje větší aktivitu rodičů, určitě se vyplatí. Tato knížka pomůže dětem rozšířit slovní zásobu, rozvíjet fantazii a vytvářet v nich budoucí čtenářské dovednosti. Nemluvě o tom, že děti mívají radost z toho, že i když neznají písmena, dokážou přečíst větu. V celé recenzi této knížky jistě oceníte fotku jako takový vhled do knížky, abyste si mohli udělat kompletní představu.

Proč vlk šišlal

Pohádkové knížky mívají ponaučení. Co takhle ale knížka, která přiměje vaše děti si zodpovědně čistit zuby? Knížka Proč vlk šišlal je plná pohádek, které se správnou zubní péčí jenom hemží. Setkáte se v ní ale také se zvířátky, které péči o zoubky zanedbaly, a teď naříkají a hledají pomoc s bolavými zoubky. Detektiv Zoubek všem ochotně poradí. A opička Táňa vás provede zubní ordinací a preventivní prohlídkou u zubaře.

Aby si děti z knížky pamatovaly hlavní momenty, čekají tu na ně mezi pohádkami krátké úkoly. Naučí se pojmenovat své zoubky i správnou techniku čištění zubů. Na konci knížky si můžete nakopírovat aktivity jako bludiště, omalovánky nebo doplňovačky. Recenze knihy Proč vlk šišlal vám poodhalí další postavy a příběhy, na které se můžete těšit.

Hračky pro děti na Ready4Kids:

Mohlo by vás zajímat