Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Podle čeho vybrat jógové studio?

Jóga je dnes v módě a jógová studia rostou jako houby po dešti. Jak se v této džungli jógových studií vyznat a jaké je to pravé studio právě pro vás? Poradíme vám, jak najít kvalitní lekce jógy vedené sympatickým učitelem v příjemném prostředí.

Obsah:

Začněte jednoduše…

  1. Otevřete internetový vyhledavač.
  2. Zadejte „jóga + město/městská čtvrť, kde žijete/pracujete“.
  3. V závislosti na velikosti města vám vyhledávač nabídne až desítky možností, kam za jógou vyrazit.

Filtrujte…

Pokud nebydlíte na vesnici či maloměstě s jedním jediným studiem, budete muset výběr zúžit. K tomu vám pomohou následující kritéria:

Místo

Umístění studia je obzvláště důležité: v ideálním případě by mělo být v docházkové vzdálenosti. Nicméně luxus mít jógové studio pěšky 5 minut od bydliště nebo kanceláře si můžete dovolit jen ve větších městech. Každopádně platí velmi jednoduché pravidlo: čím blíž studio budete mít, tím je větší pravděpodobnost, že do něj budete pravidelně chodit! Navíc nesmyslným dojížděním zbytečně ztrácíte čas a energii, které byste mohli věnovat právě pravidelné jógové praxi!

Další možností je dobré dopravní spojení. Do jógového studia byste se měli být schopni dostat do 20 minut jízdy autem/autobusem/tramvají. Pokud vám dojíždění z domu či práce trvá delší dobu, bude pro vás zřejmě výhodnější zacvičit si doma.

Jógový styl

Zde se vyplatí zkoušet. Máte rádi relaxační styly jógy, jako je například jin nebo restorativní jóga? Či hledáte dynamičtější cvičení ve stylu power, ashtanga, nebo vinjása jógy? Studia obvykle nabízejí různé lekce, ze kterých si můžete podle libosti vybrat.

Vybavení a služby

Je pohodlné, jestliže si ve studiu můžete uschovat svoji podložku nebo si ji na místě bezplatně zapůjčit. Další výhoda je možnost po józe použít sprchy, zvláště pokud máte ihned po lekci další program, jako je večeře s přáteli či návštěva divadla. V případě, že musíte za pomůcky platit navíc, zvažte, zda se vám to vyplatí.

Prostor a učitelé

Zacvičit si v příjemném prostoru, ve kterém se cítíte dobře a s učitelem, který vám „sedne“ jsou zásadní kritéria, ze kterých byste neměli slevovat!  Co se jógových lektorů týče, je vždy nejlepší vyzkoušet jich více, protože co učitel, to jiná osobnost. Každý z nich vás může ve vaší jógové praxi posunout dále. Každý z nich vás může naučit něco nového.

Jsou instruktoři, se kterými souzníte ihned, někteří vám naopak mohou být nepříjemní. Nenechte se odradit, zkoušejte a poznávejte.

Cena

Ujistěte se, že cena odpovídá kvalitě! Některá studia nabízí první lekci k vyzkoušení zdarma či měsíční vstup za výhodnou fixní cenou a neomezeným počtem absolvovaných lekcí. Což je ideální, pokud si chcete otestovat, zda vám dané studio a jeho lektoři vyhovují.

Tak už víte, do jakého studia se zapíšete?

Hračky pro děti na Ready4Kids: