Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Jak zařadit retinol do péče o pleť?

Pokud hledáte způsob, jak zlepšit vzhled své pleti, možná byste měli zvážit zařazení retinolu do své rutinní péče o pleť. Retinol je forma vitaminu A, která může pomoci snížit výskyt vrásek, jemných linek a dalších známek stárnutí. Může také pomoci zlepšit stav pleti se sklonem k akné.

Přestože retinol může mít mnoho výhod, je důležité začít s jeho používáním pomalu a používat jemný čisticí a hydratační krém. Měli byste také nezapomenout používat opalovací krém, protože retinol může zvýšit citlivost vaší pleti na slunce. Při trvalém používání můžete očekávat, že se výsledky dostaví během 4-6 týdnů.

Obsah:

Výhody retinolu

Co je retinol

Retinol je druh vitaminu A, který se nachází v přípravcích péče o pleť. Jedná se o složku, která se používá již mnoho let a jejíž účinnost byla prokázána při léčbě stárnutí a akné.

Retinol působí tak, že zvyšuje výměnu buněk, což pomáhá zlepšit vzhled jemných linek, vrásek a nerovnoměrného tónu pleti. Pomáhá také uvolňovat póry a snižovat výskyt akné.

Jak retinol funguje

Retinol působí tak, že zvyšuje výměnu buněk, což pomáhá zlepšit vzhled jemných linek, vrásek a nerovnoměrného tónu pleti. Pomáhá také uvolňovat póry a snižovat výskyt akné.

Jaké jsou výhody retinolu

Mezi výhody retinolu patří: snížení výskytu jemných linek a vrásek, vyrovnání tónu pleti, uvolnění pórů a snížení výskytu jizev po akné.

Jak zařadit retinol do péče o pleť

Začněte pomalu

Při prvním zařazení retinolu do péče o pleť je důležité začít pomalu. To pomůže vaší pleti přizpůsobit se nové složce a sníží riziko podráždění. Začněte s používáním retinolu jednou týdně a pak postupně zvyšujte jeho dávkování na 2-3krát týdně, jak to bude tolerovat.

Používejte jemný čisticí prostředek

Při používání retinolu zvolte jemný čisticí prostředek, který pomůže snížit podráždění. Vyhněte se čisticím prostředkům s drsnými složkami nebo exfoliantům, protože ty mohou pokožku dále podráždit. Místo toho zvolte jemný čisticí přípravek bez sulfátů, který nezbavuje pleť přirozených olejů.

Následné použití hydratačního krému

Po vyčištění pleti použijte lehký hydratační krém, který pleť hydratuje. Retinol může způsobit vysušení a šupinatění pleti, proto je důležité pleť dobře hydratovat. Vyberte si hydratační krém, který není komedogenní a neobsahuje parfémy a další potenciální dráždivé látky.

Použití opalovacího krému

Při používání retinolu je důležité používat opalovací krém, protože tato složka může zvýšit citlivost pokožky na sluneční záření. Pro nejlepší ochranu před UV zářením zvolte širokospektrální opalovací krém s SPF 30 nebo vyšším. Opalovací krém používejte každý den, a to i ve dnech, kdy nepoužíváte přípravky s retinolem.

Kdy očekávat výsledky

Počáteční rozdělení

Retinol může způsobit počáteční vyrážky, protože vaše pleť se přizpůsobuje novému přípravku. To je normální a nemělo by to trvat déle než několik týdnů. Nezapomeňte začít pomalu a postupně zvyšovat frekvenci, aby měla vaše pleť čas se přizpůsobit.

Pokračující používání

Při trvalém používání byste měli pozorovat zlepšení vzhledu jemných linek, vrásek a dalších známek stárnutí. Můžete také pozorovat snížení výskytu akné. Výsledky se u jednotlivých osob liší, ale většina lidí vidí znatelné výsledky po několika měsících pravidelného používání.

Hračky pro děti na Ready4Kids:

Mohlo by vás zajímat: