Při nákupu nad 1500 kč poštovné zdarma.

Rodičovství neznamená celibát

Neustále se ve společnosti omílají hluboce zakořeněné stereotypy o novopečených maminkách, o proměně rodiny po narození miminka, o skomírání milostného života. Jistě tušíte, že se nejedná o příliš pozitivní slova. Mnoho lidí si živí představu, že rodiče malých dětí jsou uštvaní, často se zmítají ve špatné náladě, pohltí je nové povinnosti doplňující ty staré, a proto jejich milostný život vyhořel jako svíce, pohlavní styk se dostává na bod mrazu. Nezoufejte, nebojte se. Některé mýty jsou od toho, aby se zbořily.

Narození potomka skutečně představuje přestavbu našeho dosavadního života od základů, ale rozhodně tím život nekončí, ba naopak. Čemu se nevyhneme? Ztrátě svobody. S tím se musí partneři vyrovnat. Do narození dítěte není nutné řešit, kdy se pomilujeme, kde a kolik času budeme mít. Vše je podřízeno milenecké dvojici. To se pochopitelně změní, ale každá situace má řešení. Řešení, které může být kompromisem a vede ke spokojenosti všech. A není záhodno házet flintu do žita, vzdávat se intimního potěšení.

Obsah:

Krizové období

Sexuální život páru může narušit závěrečná fáze těhotenství. Poslední týdny před porodem je bříško už příliš veliké, žena si připadá mohutná, pohyblivost se výrazně omezuje. Pokud se „těhulka“ v tomto období necítí na pohlavní styk, bývá opravdu lepší vyhovět jejím potřebám. Blahobyt nastávající matky je nejdůležitější.

Po porodu začíná období šestinedělí. Maminka se zotavuje, sžívá se s miminkem, zvyká si celá rodina. Oněch 42 dnů se skutečně doporučuje pohlavní zdrženlivost, jelikož se tělo vzpamatovává z porodu, hojí se poporodní rány, žena zpracovává hormonální koktejl, pociťuje silné emoce. Zde platí, že čas vše zahojí.

Hračky pro děti na Ready4Kids:

Probouzejte v sobě touhu

Čerstvé rodiče zaplaví pocit, že dítě je nejdůležitější na světě. Pravda, ovšem rodiče jsou také důležití, jeden pro druhého. Nezapomínejte na to! Pozornost věnujte rovněž sobě navzájem. Říkejte si, že se máte rádi, že jste pro sebe důležití. Probouzejte v sobě vášeň dotyky, partnera něžně pohlaďte, kousněte jej laškovně do ucha, vysílejte mu vyzývavé pohledy, pošlete mu polibek. Pište si během dne zprávy s milostným textem. Sdělte mu, že chcete sex. Zanechte na lednici vzkaz s milostnou výzvou. Od nepaměti se traduje, že láska prochází žaludkem. Pod talíř vložte pozvánku k milostným hrátkám. Je tolik krásných možností!

Není čas ztrácet čas

Kdy si najít čas na sex? Rodiče několikaměsíčních miminek disponují vyšší časovou dotací, jelikož takto malé děti často spinkají. V době bdělosti je třeba zaujme hračka či knížka a do karet hraje devíza, že neutečou. Kojenci a batolata se již pohybují, ale ani to neznamená překážku. Velebme spánek! Jakmile potomci usnou, neváhejte, milujte se, času nemusí být nazbyt. Znáte zákony schválnosti…ale nenechte se jimi vykolejit. Nám se osvědčilo vyjet z ložnice s postýlkou, podat oblíbenou hračku a ložnice byla naše.

Využijte každé příležitosti. Bude hlídat babička? Pošlete ji s ratolestmi ven a bez ostychu se pomilujte třeba hned v předsíni. Vysílá se právě Kouzelná školka? Skvělé, máte 30 minut pro sebe. Drobeček učinil objev čehosi zajímavého? Paráda, využijte několik málo minut. Nemusí dojít přece k vyvrcholení, ale jde o rozdráždění, o motivaci pro noční hodiny, nebo jen pociťovat partnera neskutečně blízko. Moje kamarádka si tuto praktiku velice pochvaluje, nabíjí ji adrenalin, kterého je v daném okamžiku plno. Jiná kamarádky mi líčila, jak jezdí s manželem nakupovat zásadně bez dětí a využívají klidu v autě bez ohledu na roční a denní dobu.

Doufám, že jsme bezdětné páry přesvědčili, že láska kvete kdykoli a kdekoli, že mateřství v žádném případě neznamená přijmout život kněžského odříkání… Milí rodiče, už víte, co v brzké době vyzkoušíte?

Kojenecké oblečení na Ready4Kids:

Mohlo by vás zajímat: